Overslaan en naar de inhoud gaan

Presentaties Landelijke bijeenkomst Vroegsignalering

Jaarlijks vindt de Landelijke bijeenkomst Vroegsignalering plaats. Hieronder vind je de presentaties van het plenaire programma, de presenaties van de deelsessies en het verslag van de dag van de afgelopen edities.

Nieuws over Vroegsignalering

  1. huizen aan het water denise-jans-5EvoJZByK80-unsplash.jpg

    Al 130 gemeenten sluiten aan bij convenant Vroegsignalering

    3 december 2020

    Op 10 november 2020 ondertekenden NVVK, de VNG en de koepels Energie Nederland, Zorgverzekeraars Nederland, Vewin en Aedes het Landelijk Convenant Vroegsignalering. Inmiddels hebben zich al 130 gemeenten aangemeld, al dan niet via gemeenschappelijke regelingen.

  2. ondertekening-scott-graham-OQMZwNd3ThU-unsplash.jpg

    Landelijk Convenant Vroegsignalering Schulden | meld je aan!

    10 november 2020

    Op 1 januari 2021 is het zover: dan geldt de gewijzigde Wet gemeentelijke schuldhulpverlening, waardoor vroegsignalering voor alle gemeenten een verplichte taak wordt.

  3. 20201010 logos landelijk convenant vroegsignalering.png

    Convenant vergemakkelijkt zoektocht gemeenten naar mensen met financiële zorgen

    10 november 2020

    Hoe eerder mensen met financiële zorgen in beeld zijn, hoe beter. Lagere schulden zijn makkelijker op te lossen en ze richten minder schade aan op het gebied van relaties, werk of gezondheid. De NVVK ontwikkelde daarom samen met energieleveranciers, drinkwaterbedrijven, woningcorporaties en zorgverzekeraars een convenant, mede ondersteund door de VNG.