'Lasten huidige crisis komen terecht bij mensen die al kwetsbaar zijn'

Inkomens- en bestaanszekerheid verwerven doe je met een betaalde baan. Daarom ondersteunt de NVVK het pleidooi van de initiatiefgroep Nederland Kansrijk voor een arbeidsmarkt waarin iedereen kansen krijgt. Een eigen inkomen is de beste weg om duurzaam uit schulden te komen.
De initiatiefnemers van Nederland Kansrijk willen de coronacrisis aangrijpen om de arbeidsmarkt duurzaam te veranderen. De lasten van de crisis komen onevenredig zwaar terecht bij mensen die al kwetsbaar zijn, stellen zij.
In een brief aan de huidige en de binnenkort nieuw te kiezen Kamerleden schrijven ze: ‘Wij pleiten voor een arbeidsmarkt zonder tweedeling, onderscheid en werkende armen. Een arbeidsmarkttransitie waarbij mensen zich kunnen ontwikkelen en ontplooien, contacten opdoen en inkomens- en bestaanszekerheid verwerven.’
Welzijn en gezondheid
‘Werkende mensen ervaren meer welzijn en gezondheid dan mensen die niet aan het werk zijn. Ook doen ze minder vaak een beroep op de zorg en hebben ze meer vertrouwen in de samenleving. Daarnaast is vastgesteld dat kinderen die niet opgroeien in een gezinssituatie van uitkeringsafhankelijkheid op een betere toekomst kunnen rekenen.’
Cirkel doorbreken
‘Al eerder agendeerden de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid en de Commissie Borstlap de noodzaak voor verandering en de huidige crisis maakt de transitie nog urgenter. Oftewel: deze cirkel moet zo snel mogelijk doorbroken worden’, aldus de initiatiefnemers.
Rapper Jermaine Berkhoudt (JRMC) schreef een ‘Spoken Word’ over het onderwerp
In dit pleidooi legt Nederland Kansrijk uit waar het heen moet met de arbeidsmarkt
Archief > 2021 > februari
- 25-02-21 - Campagne SZW wil ondernemers, zzp’ers en flexwerkers met geldzorgen sneller aan de bel laten trekken
- 24-02-21 - “Pas financieringsstructuur beschermingsbewind aan”
- 24-02-21 - Lockdown blijft hulpvragers afschrikken, hou loketten open
- 24-02-21 - Schuldeisers en toeslaggedupeerden: hoe verder?
- 16-02-21 - Tijdelijke verlaging kredietrente verlengd tot september 2021
- 16-02-21 - Onderzoekers waarschuwen voor negatief effect lagere kredietrente
- 16-02-21 - Terugkijken: online sessies over ondernemers met schulden
- 16-02-21 - In de Wsnp? Meer accent op gedragsverandering graag
- 16-02-21 - Zo vang je de aandacht van mensen met schulden
- 16-02-21 - Maak kennis met ons jongste lid: ZEKER
- 12-02-21 - Kamer creëert ‘afkoelingsjaar’ voor ontvangers schadevergoeding Toeslagen
- 12-02-21 - Afloscapaciteit vaststellen? Jouw keuzes doen er toe
- 10-02-21 - Verhelderend en drukbezocht webinar Belastingdienst en NVVK
- 10-02-21 - 'Durf het gesprek te voeren over depressieve gevoelens'
- 10-02-21 - Coronacrisis treft jongere zwaar, daarom besteden we extra aandacht aan deze groep
- 08-02-21 - 'Lasten huidige crisis komen terecht bij mensen die al kwetsbaar zijn'
- 03-02-21 - Barneveld: '5% meer schuldregelingen dankzij vroegsignalering'
- 02-02-21 - Project voor betere aansluiting in de schuldhulpverleningsketen van start