ECLI:NL:RBDHA:2025:770
Toelating Wsnp, ondanks schulden bij CJIB en Belastingdienst omdat een beroep op de hardheidsclausule slaagt. Verzoeker heeft inzicht gekregen en er is beschermingsbewind en geen nieuwe schulden.
Eerdere ingangsdatum: rb verwijst naar HR-arrest en bepaalt dat de termijn ingaat vanaf 20 juni 2024, te weten de datum dat aan schuldeisers een minnelijk nul-aanbod voor een schuldregeling is gedaan. Niet eerder, zoals verzoeker stelt. De rechtbank noemt de fase voor dit aanbod “de stabiliteits-fase”, de fase waarin de schulden en de situatie van de verzoeker in kaart werden gebracht en gestabiliseerd. In die periode was er nog geen duidelijkheid over de aard en hoogte van de schulden en het (uiteindelijke) inkomen, aldus de rechtbank. Dus, dat in die fase al een periode is afgedragen op basis van een gelegd beslag, leidt niet tot een nog eerdere ingangsdatum. In die periode was naar het oordeel van de rechtbank het ‘minnelijk traject van schuldhulpverlening’ namelijk nog niet gestart.
De rechtbank stelt vervolgens vast dat verzoeker vanaf 20 juni 2024 heeft voldaan aan de inspannings- en afdrachtverplichting zoals die voortvloeien uit de wettelijke schuldsaneringsregeling.
Instantie: Rechtbank Den Haag
Datum uitspraak: 23-01-2025
Lees verder (Alleen voor NVVK-leden)