Overslaan en naar de inhoud gaan

Samenwerkingsafspraken met Vewin verduidelijkt

Herziening van het addendum

Samenwerkingsafspraken met Vewin verduidelijkt

1 december 2025

In de jaarlijkse evaluatie van ons convenant met Vewin begin 2025, ontstond de behoefte om een aantal bepalingen aan te scherpen. Deze bepalingen bleken in de praktijk meer dan eens voor onduidelijkheid gezorgd te hebben, voor zowel de medewerkers van drinkwaterbedrijven als voor de betrokken NVVK-leden.

Per 2 december 2025 is daarom een nieuw addendum van kracht. Het modelconvenant zelf, zoals eind 2023 getekend, is onveranderd. 

We voerden 2 wijzigingen door 

  • Eerder werd al afgesproken dat (indien bekend) de financieel hulpverlener eerdere woonadressen vermeldt bij een verzoek saldo-opgave. In het nieuwe addendum is verduidelijkt dat dit verzoek enkel over eerdere woonadressen in het leveringsgebied van het betreffende drinkwaterbedrijf gaat. 
  • Het aanleveren van meterstanden (uiterlijk) bij het verzoek saldo-opgave aan het drinkwaterbedrijf volstaat nu in alle situaties. Meterstanden hoeven niet langer bij de kennisgeving of een dreigende afsluiting gedeeld te worden. De afgesproken schuldenrust ten behoeve van stabilisatie wordt vanaf nu dus ook gegund zónder actuele meterstand.  

Wat blijft is de noodzaak om een recente meterstand te delen en het verzoek saldo-opgave te richten aan het drinkwaterbedrijf zelf. Alleen dan kan een volledige saldo-opgave gedaan worden als basis voor een minnelijke regeling.

Ook blijft het uitgangspunt in stand dat betaalverplichtingen na het verzenden van een kennisgeving voldaan worden, zodat de achterstand niet verder oploopt. Mocht dit niet direct lukken, dan is overleg over het zo nodig met terugwerkende kracht oplossen hiervan noodzakelijk (art.5.4 en 6.3 modelconvenant). 

De aanpassingen zijn uiteraard ook verwerkt op de convenantenpagina van Vewin