Alles over de vtlb-wijzigingen in dit zomer-webinar
Karen Stoffels (NVVK) en Pauline de Wit (Bureau Wsnp)
Alles over de vtlb-wijzigingen in dit zomer-webinar
22 juli 2025
De nieuwste versie van de vtlb-calculator (4.9.1) verscheen begin juli. Om je te helpen bij het werken met de nieuwe calculator namen NVVK-beleidsadviseur Karen Stoffels-Montfoort en Pauline de Wit van Bureau Wsnp een nieuw webinar op. Bekijk het nu!
Net als in januari 2025 zijn er geen grote wijzigingen in de vtlb-calculator. Daarom was er tijd om in de eerste helft van onderstaand webinar enkele kleine wijzigingen iets uitgebreider te bespreken. In de tweede helft behandelen Karen en Pauline een aantal veelgestelde vragen.
De powerpoint van dit webinar
Handig: een handleiding voor het invullen van de vtlb-calculator
Gerelateerd nieuws
-
De schuldregeling zonder afloscapaciteit, met òf zonder uitdeling
5 juli 2024
Op de ALV in mei werd in overgrote meerderheid het voorstel aangenomen om vanaf nu alleen nog de vtlb-berekening te gebruiken voor het vaststellen van de afloscapaciteit. Daarmee komt er een einde aan een tijdperk van meer dan drie decennia waarin schuldhulpverleners altijd een aanbod aan schuldeisers deden, wat steeds vaker ten koste ging van de bestaanszekerheid.
-
Deze Nibud-richtlijn helpt je bij het vaststellen van het leefgeldbedrag
29 januari 2026
De NVVK nam in 2025 het initiatief om met het Nibud een leefgeld-richtlijn op te stellen. We kregen namelijk af en toe signalen dat hulpvragers nog steeds van 50 euro per week rond moeten komen. Dat is echt te weinig; volgens de nieuwste leefgeldnorm is 91 euro per week het minimum.
-
Karen Stoffels en Pauline de Wit nemen nieuw vtlb met je door
16 januari 2026
De regels voor huurtoeslag zijn veranderd, de beslagvrije voet is voor sommigen flink verhoogd en de positie van alleenverdieners vraagt je aandacht. Het komt allemaal langs in het nieuwe webcollege van de NVVK en bureau Wsnp.